X
Menu

PIECZĄTKI W WARSZAWIE

Wykonujemy pieczątki firmowe, imienne, datowniki, numeratory, kieszonkowe i inne dla odbiorców z Warszawy. Do wyrobu pieczątek stosujemy technologię polimerową. Co to oznacza? W tej technologii płytka tekstowa (czyli element tworzący odbicie na papierze – zwany popularnie „gumką”) jest tworzona z fotopolimeru. To materiał, którego właściwości można zmieniać poprzez naświetlenie światłem ultrafioletowym. Taka operacja powoduje utwardzenie polimeru. Najważniejszymi atutami polimerowych płytek tekstowych są duża wytrzymałość mechaniczna, precyzja odbicia – jego krawędzie są ostre bez względu na wielkość czcionek.

Dlaczego pieczątki stały się tak powszechne? Wystarczy wyobrazić sobie jej brak i wielokrotne ręczne przepisywanie danych firmy w korespondencji, daty na przyjmowanych dokumentach w urzędach i w wielu innych obszarach w  obrotcie gospodarczym. Pieczątki wydatnie usprawniają wszystkie te czynności.  Wystarczy przyłożyć ją do papieru czy innej powierzchni i jednym ruchem wykonać szybkie odbicie. Przy nowoczesnych rozwiązaniach do jego wykonania nawet niepotrzebna jest dodatkowa poduszka z tuszem. W samotuszujących pieczątkach automatycznych poduszka ukryta jest wewnątrz obudowy. Można ją oczywiście łatwo wymienić jeśli zajdzie taka potrzeba – wystarczy wysunąć ją z obudowy. Takie rozwiązanie minimalizuje możliwości zabrudzenia się podczas pracy z pieczątką.

Jak wygląda proces powstawania pieczątek?

Pieczątki wykonujemy na miejscu w naszym biurze w Warszawie. W skrócie wygląda to następująco: po zatwierdzeniu projektu graficznego stempla tworzymy negatyw pieczątki oraz formę, która jest wypełniana płynnym fotopolimerem. Kolejnym etapem jest naświetlanie przy użyciu promieni ultrafioletowych. Po wymyciu nieutwardzonego materiału ostatnią czynnością jest ponowne użycie światła UV i dotwardzenie płytki tekstowej. W ten sposób otrzymujemy wysokiej jakości płytkę, którą wystarczy umieścić w wybranej oprawie. Może to być nowoczesny automat samotuszujący, automat szkieletowy lub tradycyjna pieczątka drewniana z kołkiem. W naszych pieczątkach stosujemy wyłącznie oprawy renomowanych producentów – Wagraf oraz Trodat.

Najpopularniejsze aktualnie są pieczątki automatyczne (zwane też kompaktowymi ze względu na zwartą obudowę). Zapewniają one wzorową ergonomię i wygodę podczas pracy. Zasada działania takich pieczątek jest bardzo prosta. Po przyłożeniu jej np. do kartki papieru wystarczy pieczątkę docisnąć w dół. W ten sposób sprężyny umieszczone wewnątrz obudowy uginają się a  płytka tekstowa z tuszem odwraca w stronę kartki i zostawia odbicie. Zwolnienie obudowy powoduje odwrotny proces. Pieczątka kompaktowa z reguły wyposażona jest też w tzw. skuwkę co pozwala utrzymać ją w pozycji zamkniętej i łatwiej przechowywać.

 

pieczątki w metalowych kasetkachpieczątki-mobilne-kieszonkowepieczątki-drewnianeautomaty-plastikoweautomaty-metalowe
Możemy wykonać kompletną pieczątkę (oprawa + gumka) lub samą gumkę (czyli polimerowy nośnik), którą można umieścić w oprawie np. po starej pieczątce.

Jak złożyć zamówienie?

Pieczątki można u nas zamówić osobiście w warszawskim biurze lub e-mailem, wystarczy wysłać treść jaka ma zostać umieszczona na pieczątce, podać dodatkowe szczegóły (wielkość pieczątki, kolor tuszu, ewentualne dodatkowe sugestie). Jeśli chcą Państwo na pieczątkach umieścić logotyp lub grafikę prosimy o jej dołączenie do wiadomości e-mail.

Jeśli mają Państwo jakieś konkretne wymagania odnośnie wielkości płytki tekstowej, określonego kroju pisma, rozmieszczenia tekstu, rodzaju nośnika pieczątki automat, etui metalowe, kołek, itp.) prosimy koniecznie zawrzeć je w treści maila z zamówieniem. Czcionki powinny być zamienione na krzywe, grafika w postaci wektorowej.

Prosimy także o wysłanie poglądowego pliku pdf oraz o numer telefonu umożliwiający kontakt z osobą składającą zamówienie.

Jak odebrać gotowe pieczątki?

Można odebrać je u nas w firmie przy ulicy Bonifraterskiej 15 – zobacz lokalizację. Istnieje także możliwość dostarczenia pieczątek przez nas pod wskazany adres (tylko w rejonie Warszawy). Koszt dostawy to 10 zł w obrębie centrum Warszawy, dostawa kurierem lub Poczta Polska 17 zł. Zamówienia realizujemy tego samego dnia, a najpóźniej w ciągu 48 godzin – z wyjątkiem piątku.

Zamów pieczątki w Warszawie!

Zapraszamy do wizyty w naszym biurze, pracujemy w godzinach 9.00 – 17.00.

Metal-Art, ul. Bonifraterska 15, 00-203 Warszawa. Tel. 22 635 72 05; kom. 692 49 18 36

Automaty Wagraf Polan